2021’de Çıkacak En İyi 5 Mobil Oyun

Mobil oyun sektörünün, her geçen gün hızını kesmeden gelişmesiyle, oyunlarda da kalite artıyor. Hemen hemen her yaştan insanın severek vakit geçirdiği mobil oyunların, dolayısıyla kitleleri de devasa boyutta. Bilgisayar oyunlarından sonra, büyük ilgi gören mobil oyun sektörü, oyun yapımcılarının da ilgi odağında. Oyun yapımcıları, kullanıcılarına daha kaliteli mobil oyunlar sunmak için, hız kesmeden çalışıyor. Tabi bir de bu oyunları kaliteli oynayabilmek için geliştirilen akıllı cihaz ve telefonlar kullanmak gerekiyor. Mobil oyunları en kaliteli şekilde hangi telefon modellerinde oynayabilirim diye düşünüyorsanız, buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. 2021 yılında çıkacak olan en iyi 5 mobil oyunu sizler için sıraladık.
5- Castlevania: Moonlight Rhapsody
Castlevania: Moonlight Rhapsody

Oynanış ve görsel açıdan, Symphony of the Night oyununa çok fazla benzeyen oyunun, başta Uzak Doğu da piyasaya çıkması bekleniyor. 2021 ikinci yarıda, Avrupa’da piyasaya çıkması beklenen oyunun her ne kadar Symphony of the Night’e benzerliğiyle çok fazla eleştiri almış olsada, fark yaratacağı bekleniyor. Mobil aksiyon macera oyunu olan Moonlight Rhapsody‘nin güzel bir çıkış yaparak mobil oyun severleri sevindireceğini umuyoruz.

4- Diablo İmmortal
Diablo İmmortal

Çinli NetEase stüdyosu tarafından MMOARPG olarak geliştirilen mobil oyun, online çok oyunculu olarak karışımıza geliyor. Blizzard Entertainment ile Çinli NaetEase stüdyosunun ortak geliştirmeye devam ettiği aksiyon – Rpg oyunu, Diablo 2’den sonra , Diablo 3’ten öncesinde ki olaylar kurgusunu alıyor gibi. Yani Diablo 2’nin devamı diyebiliriz. Şeytani bir ordu ile yapılacak savaşı konu alan oyundan şimdiden beklentiler çok yüksek.

3- Nier: Reincarnation

Nier: Reincarnation

Square Enix ekibinin daha öncesinde Nier: Automata ismindeki oyunuyla başarı yakalamıştı. Ekibin üzerinde çalıştığı yeni mobil oyunu Nier: Reincarnation tanıtım görütülerinde oldukça güzel grafiklere sahip olduğu görülüyor. Henüz çok fazla oyun bilgisi bulunmayan oyununun, Android ve IOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştirecek.

2- Pokémon Unite
Pokémon Unite

2020’de çıkması planan oyunun gecikmeler sebebiyle 2021 yılına ertelenen oyun hala merak konusu. Moba türünde geliştirilen oyun, klasik olarak pokemon karakterleriyle savaşı konu alıyor. Tüm dünyanın merakla beklediği ve hakkında konuştuğu oyunun, mart ayında Android platformunda beta sürümünün yayınlanması bekleniyor. Pokemon Unite, ilk aşamada Kanada’da beta sürümü yayınlanacak oyunun daha sonra tüm dünyada yayınlanması bekleniyor.

1- The Witcher: Monster Slayer
The Witcher: Monster Slayer

Bilgisayar oyunlarından sevilen The Witcher, mobil cihazlar için geliştirilen oyun olarak karşımıza The Witcher: Monster Slayer olarak geliyor. AR olarak yani arttırılmış geçeklikle, geliştirilen oyun Yeni Zelanda’da bir grup tarafından test edildi. Sevilen kitap serisinden, başta bilgisayar oyununa ve Dizilerle büyük bir hayran kitlesi yakalayan The Witcher’ın Gerald’ını yakında Anroid ve İos platformlarında göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir