Kilo Verdiren En İyi 5 Besin

Kilo verdiren bir çok yöntem vardır. Bunlardan birisi de kilo vermenize yardımcı olacak besinlerdir. Özellikleri ile bazı besinlerin kilo vermenize yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Günümüz şartlarında, kilo almak çok kolay olduğu gibi, vermeside bir o kadar zor. Spor elbetteki kilo vermede en etkili yöntemdir. Ama bazı yiyecekler kilo vermenizi oldukça kolaylaştırıyor. En etkili şekilde kilo vermenize yardım edicek 5 yiyeceği sıralıyoruz.
5- Kilo Verdiren Meyve; Greyfurt

Yağ yakıcı özelliği olmasada, tokluk hissi vermesiyle, diyetlerinizde fazlasıyla yardımcı olabilir. Greyfurtun kilo verdirmesi üzerine yapılan birçok araştırma vardır. Bu araştırmalarda yemekten önce yediğiniz yarım greyfurtun kilo verdirdiği görülmektedir.

4- Kilo Verdiren Sos; Sirke

Kilo vermek için sporcuların da sıkça kullandığı malzemelerden biride sirkedir. Sabah uyandığınızda aç karna içilen yarım fincan sulandırılmış elma sirkesi kilo vermenizi kolaylaştıracak. Ayrıca kalorisiz olmasının avantajıyla, salatalarınız da sos olarakta kullanabilirsiniz. Mümkün olursa ev yapımı elma sirkesi tercih edilmelidir.

3- Kilo Verdiren Kuruyemişler; Fındık ve Ceviz

Kavrulmamış fındık ve cevizin sağlık için bir çok faydasını sayabiliriz. İçerdikleri faydalı yağ asitleri ve antioksidan özellikleri ile insülün direncinin kırılmasını sağlıyor. Ve yağların yakılmasının önünü açıyor. Ayrıca tok tutma özelliğide bulunan fındık ve ceviz diyetlerde de tercih ediliyor.

2- Kilo Verdiren İçecek ;Yeşil Çay

Kilo verdiren besinlerden biri de yeşil çaydır. İçeriğinde bulunan kaşesin ile yağ yakımını kolaylaştırır. Özellikle karın çevresini zayıflattığı biliniyor. Birçok yararı bulunan yeşil çayı günde 2 bardaktan fazla tüketmemek gerekiyor.

1- Kilo Verdiren Baharat; Tarçın

Tarçın kilo verdiren besinler arasında önemli bir yere sahiptir. Sporcular da kilo vermede tarçını çok fazla tercih ediyor. İnsülin direncini azaltarak, kan dengeleyici özelliğiyle kilo vermenize yardımcı olur. Çekilmiş toz olarak günde 5-6 gr tüketilen tarçın, kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca şeker hastalığı riskinide azaltır.

Bu besinlerin hepsi kilo vermenizde oldukça yararı olacaktır. Ama unutulmaması gereken tüm bu besinlerin yardımcı olduğudur. Eğer gerçekten sağlıklı ve fit bir vücut istiyorsanız. Bu yiyeceklerin yanı sıra beslenmenize dikkat etmeniz ve spor yapmanız gerekir. Spor yapmak için spor salonları fayda sağlayacaktır, ama şart değildir. Evde spor yaparak fit bir vücut ve şekilli karın kasları istiyorsanız. Evde Yapılabilecek En İyi 5 Karın Kası Egzersizi başlıklı yazımızı okumak size çok yarar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir