Son Zamanların En İyi 5 Korku Filmi

Korkmayı her ne kadar sevmesek de, korku filmlerine de o kadar ilgi duyuyoruz. Bizi uykularımızdan eden ve paranoyaklaştıran korku filmlerini izlemek, sanırım en büyük çelişkilerimizden biri. Aslında olay tamamen, korku ve gerilimin beraberinde getirdiği heyacan. Bizim ilgimizi çeken esas yeri ani heyecan dalgalanması. Tabi bunun içinde en tehlikesiz yol korku filmleri. Bizde sizin için en iyi 5 korku filmini sıraladık.
5- The Invisible Man – Görünmez Adam (2020)
The Invisible Man – Görünmez Adam (2020)

İmdb‘den 7.6 puanla başlayan korku gerilim türündeki filmin konusu. Çok varlıklı ve zeki bir bilim adamıyla evli olan Cecilia Kass (Elisabeth Moss), maruz kaldığı fiziksel ve duygusal şiddetten kaçmak için planlar yapar. Yaşadığı eziyete daha fazla dayanamayan Cecilia bir gece evden kaçar. Eski sevgilisinden çok korkan ve onu bulacağından korkan genç kadın, kız kardeşi ve çocukluk arkadaşından yardım alarak saklanır. Eski sevgilisinin intihar haberini alır ve ona büyük bir miras bıraktığını öğrenir. Olaylarda bu noktadan sonra başlar. Görünmeyen biri tarafından sürekli taciz ve şiddet görmeye başlayan Cecilia, çaresizce kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalışır. Ancak bu süreçte genç kadının akıl sağlığı tehlike altına girer.

4- Doctor Sleep (2019) – Doktor Uyku
Doktor Uyku / Doctor Sleep Türkçe Altyazılı Teaser Fragman

Stephen King‘in kitabından beyaz perdeye uyarlanan Doctor Sleep yani Doktor Uyku, The Shining/Cinnet filminin devamı niteliğinde. Yönetmen Mike Flanagan tarafından Stephen King’in kitabından uyarlanan film, türünde oldukça iyi. Filmde ki ana karakterimiz Dan Torrence kendisi gibi özel güçlere sahip küçük bir kızla tanışır. Film de ölümsüz olmak için küçük çocukları avlayan kötüden, küçük kızı korumaya çalışır. Yüksek gerilim ve korku sahnelerinin olduğu film izlenmeye değer.

3- Train to Busan – Zombi Ekspresi (2016)

Train to Busan – Zombi Ekspresi (2016)

2016 yılında korku, gerilim türü olarak vizyona giren Train to Busan, Güney Kore yapımıdır. Train to Busan, çalışma koşulları yüzünden kızını sürekli ihmal eden Sok-woo ve kızının başına gelenleri konu alıyor. Doğum günü olan kızını, eski eşinin yanına götürmek için baba, kız trene binerler. Güney Korede yeni yayılan bir virüs insanları zombiye dönüştürmeye başlar. Virüsten etkilenen bir kadın da trendekilere virüs yaymaya başlar. Baba, kızın virüsten ve ölümden kurtulmak için amansız mücadeleleri de başlar.

2- Hereditary – Ayin (2018)
Hereditary – Ayin (2018)

Annie, anesinin ölümünün ardından aile geçmişindeki korkunç sırları öğrenmeye başlar. Annesinin ölmeden önce, çoklu kişilik bozukluğu ve aklını yitirmeye başladığını öğrenir. Sebebini bilmesede ailesinde, psikolojik sorunları olan bir tek anneside değildir. Babası ve erkek kardeşi de şizofrenidir. Ve kardeşi intihar etmiştir. Büyük annesinin mezarından çıkarıldığını ve kayıp olduğunu öğrendikten sonra olaylar başlar. Tuhaf olaylar yaşamaya başlayan ve sanrılar görmeye devam eden kadın bu uğursuz trajediye ve korkunç kadere karşı amansız mücadele verir.

1- Platform (2019)
1- Platform (2019)

Netflix filmi olan The Platform, ilginç konusu ve oyuncuların başarılarıyla adından söz ettiriyor. Netflix’te en iyi filmler kategorisinde yer alan film, izlediğiniz bir çok korku, gerilim filmini geride bırakabilir. Her katında sadece iki kişinin yaşadığı ve çok katlı bir hapishanede yaşanılan akıl almaz olayları konu alıyor. Bir nevi kapitalist düzene gönderme yapan film de, hapishanede verilen yemekler asansörlü bir platform aracılığıyla bütün katları dolaşıyor. İlk başta en üst katta olanlara yemek veriliyor ve arta kalan yemekler ise bir alt kattakine gidiyor. En altta kalanlarda açılıkla mücadele ediyor. Ve ortaya insanoğlunun hayatta kalma güdüsü devreye giriyor. Soluksuz izlenecek olan filmi kesinlikle öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir